Zimní semestr 2020/21

Lineární algebra 1, cvičení

úterý, 12:20 - 13:50, v současné době distančně přes ZOOM. Odkaz pro přihlášení bude zapsaným studentům zaslán na e-mail prostřednictvím SISu vždy několik hodin před začátkem cvičení. Přihlašujte se, prosím, svým celým jménem, nikoli přezdívkou.

Stránky předmětu na webu přednášejícího (Jana Šťovíčka). Zde jsou k přečtení i podmínky zápočtu. Požadavkem je mimo jiné aktivní účast na alespoň 9 cvičeních. Pokud se cvičení nemůžete zúčastnit (například kvůli technickým omezením), kontaktujte mne předem na e-mail.

Konzultace po domluvě, online nebo prezenčně v mé kanceláři (adresa v zápatí webu).

Analýza maticových výpočtů 1, cvičení

pátek, 12:20 - 13:50 a 14:00 - 15:30, v současné době distančně přes ZOOM. Odkaz pro přihlášení bude zapsaným studentům zaslán na e-mail prostřednictvím SISu vždy několik hodin před začátkem cvičení. Přihlašujte se, prosím, svým celým jménem, nikoli přezdívkou.

Zápočet bude udělen za vypracování domácích úkolů (seznam, termíny i požadovaný počet budou zveřejněny koncem října) a za aktivní účast na alespoň 9 cvičeních. Pokud se cvičení nemůžete zúčastnit (například kvůli technickým omezením), kontaktujte mne předem na e-mail. Absenci na jednom cvičení bude možné nahradit i vypracováním jednoho domácího úkolu nad požadovaný počet.

Část cvičení (přibližně každé druhé a cvičením 9. října počínaje) budeme věnovat praktické práci v prostředí MATLAB. Nainstalujte si ho na svůj počítač podle postupu na matlab.cuni.cz - stačí základní MATLAB, Simulink ani další toolboxy nebudeme potřebovat.

Konzultace po domluvě, online nebo prezenčně v mé kanceláři (adresa v zápatí webu). Pro online konzultaci se nabízí například čas hned po skončení druhého cvičení v 15:30.